top of page

רכישת דירת קבלן - המדריך המלא לכל צעד

תוכן עניינים:


אתם לקראת רכישת דירת קבלן?

כך תבטיחו לעצמכם עסקה מוצלחת!

כולנו חולמים על הרגע המיוחל בו נוכל לקרוא לדירה משלנו "בית". אנו מדמיינים את העיצוב המושלם, את הפינות הנעימות ואת תחושת הסיפוק מהגשמת החלום. אך לעתים, בין החלום למציאות, קיימים פערים משמעותיים.

אנו כאן כדי לעזור לכם, ריכזנו עבורכם מידע חיוני ופרטים חשובים שלא תמיד מדברים עליהם לפני רכישת דירה.

 

בכל רכישת דירה יש כמה בדיקות שמומלץ לבצע. לקריאה נוספת


למה כדאי להתייעץ עם מעצבת פנים?

לביצוע שינויים בתוכניות הדירה תדרשו להגיש סט תוכניות ממוחשב בקובץ DWG. קחו בחשבון מראש את עזרתה של מעצבת פנים בנושא, היא תוכל להפיק לכם את התוכניות והקבצים בתכנת השרטוט הנדרשת בצורה מקצועית ובהתאם להנחיות הקבלן. 

  

מעצבת מנוסה מכירה את מגבלות התכנון והבנייה אצל חברות הקבלן השונות, היא יודעת אילו שינויים ניתנים לביצוע ואילו לא. היא תחסוך לכם זמן יקר ותמנע מכם התנהלות מיותרת מול הקבלן.

 

מעצבת פנים תלווה אתכם בפגישות עם הקבלן, תיתן לכם מענה לכל שאלותיכם לאורך כל התהליך ותוכל לעזור לכם לתכנן את הבית בצורה מיטבית ולייצר מרחב מושלם עבורכם. 

 

חשוב לדעת: בדירת קבלן כל השינויים מתומחרים בהתאם למחירון הנבחר של הפרויקט. אי עמידה בלוחות הזמנים שנקבעו להגשת השינויים תעלה את תעריף המחיר עבור השינויים המבוקשים.


מה היתרונות ברכישת דירת קבלן 

לרכישת דירת קבלן יש כמה יתרונות:

  • מחיר: ברוב המקרים, דירות קבלן, במיוחד בשלבי ראשונים של הפרויקט הן בדרך כלל זולות יותר מדירות יד שנייה באותו אזור.

  • מימון: קבלנים רבים מציעים תנאי מימון אטרקטיביים הכוללים משכנתאות מיוחדות עם ריבית נמוכה ודחיית תשלומים.

  • עלויות ידועות מראש: בניגוד לרכישת דירה יד שנייה, שם עלויות השיפוץ לא תמיד סופיות וידועות מראש, ברכישת בדירת קבלן כל העלויות ידועות מראש טרם ביצוע השינויים וניתן לתכנן את התקציב בהתאם.

  • בחירה: לרוכשי דירות קבלן יש מגוון אפשרויות לבחירת דירה כגון: מספר חדרים, שטח הדירה, גובה קומה, כיווני אוויר,

  • קלות ברכישה ובשינויים: ברכישת דירת קבלן, הקבלן אחראי על כל תהליך הבניה, ניהול הפרויקט, השינויים, הבירוקרטיה ועוד, כך שאין לכם צורך להתמודד עם סבך הליכים מורכבים.

  • אחריות: בהתאם לחוק מכר, קבלנים חייבים לתת אחריות על איכות הבנייה ולבצע תיקונים בשנת הבדק.

 

דירת קבלן מעוצבת

דירת קבלן בהוד השרון - צילום: יונתן תמיר מעצבת שותפה: מירי בן חיים סטיילינג לצילומים: סטודיו - מלי קאי


מה חשוב לדעת לפני רכישת דירה מקבלן?

ברכישת דירה מקבלן ,ככל הנראה שתתחילו את המסע מול משרד המכירות של היזם, שם תקבלו הצעות ותוכלו להתרשם מהפרויקט. לאחר מכן, תחתמו על חוזה מורכב מול עורך הדין של היזם, במעמד זה חשוב לוודא שכל זכויותיכם מוגנות. בהמשך, תצטרכו להתמודד עם מחלקת שינויי דיירים, שם תצטרכו לקבל החלטות בנוגע לשינויים בתכנון ולעיצוב הדירה תוך מגבלות התקציב והזמן..

לאורך כל הדרך, תקבלו עדכונים בנוגע להתקדמות הבנייה, אך חשוב לזכור שאף גורם לא באמת "שומר" על האינטרסים שלכם כרוכשי הדירה, הדיירים העתידיים בדירה, כל גורם בשרשרת פועל לטובתו בין אם מדובר ביזם, עורך הדין שלו או מחלקת שינויי דיירים.

לכן, אנו ממליצות לכם בחום לקחת ייעוץ משפטי וייעוץ אדריכלי עוד לפני חתימת החוזה. ייעוץ מקצועי יאפשר לכם להבין את משמעות סעיפי החוזה ומשמעות התכניות האדריכליות, להגן על זכויותיכם ולקבל החלטות מושכלות בנוגע לדירה שלכם.

 

אנשים נוטים לחשוב שחוזה רכישת דירת קבלן הוא אחיד ולא ניתן לשינוי אך זה לא נכון. ראשית, מדובר על חוזה שמגן על היזם או הקבלן בלבד. שנית, זו עסקה לכל דבר וניתן בהחלט לנהל משא ומתן על סעיפים רבים, לכן, חשוב לקחת ייעוץ משפטי מטעמכם מעורך דין המתמחה במקרקעין, בדירות קבלן ובכל ההיבטים המשפטיים סביב, ככה תוכלו להבטיח תהליך נכון השומר על הזכויות שלכם ועל כספכם.

 

גם בהיבט האדריכלי ניתן לבצע שינויים במעמד החוזה, ישנם דברים שניתן לבדוק ולשנות במפרט הטכני המוצע של הפרויקט, יש להבין את אופן ההתנהלות של מחלקת שינויי הדיירים מבעוד מועד, ככה תוכלו להימנע מהפתעות ולבצע את הרכישה ממקום מודע ושקול. ייתכן וחלק מהדברים יהיה ניתן להוסיף במסגרת משא ומתן על מחיר הדירה וחתימת החוזה.

 

מה כדאי לדעת לפני חתימת חוזה בדירת קבלן?

 ביעוץ לפני רכישה בדירת קבלן נערוך ניתוח מעמיק של הדירה נבחן את הרצונות והצרכים שלכם לשינוי תוך התייחסות לשני היבטים עיקריים: אלמנטים קבועים שלא ניתן לשנות, (אלו קשורים בעיקר לשלד המבנה) ואלמנטים שניתן לשנות במידה ותוכנית המבנה מאפשרת.

 

1. אלמנטים אלו לא ניתנים לשינוי וחשוב לקחת בחשבון:

- מיקום עמודים

- קירות תומכים

- קירות מבטון

-  גובה חלונות

 - גובה הדירה

- מיקום צנרת אינסטלציה וביוב

- מיקום ארון חשמל

 

2. אלמנטים אלו ניתנים לשנוי - יש להתייחס לתוכנית למפרט וחומרי הגמר שלהם:

- מיקום קירות פנים

- מיקום הנמכות תקרה

- מיקום מזגנים

- מיקום נקודות חשמל

- תכנון המטבח

- סוגי ברזים

- גודל המקלחת

- מרחב התנועה בחדר הרחצה, באזורי שיירות

 

*חשוב לדעת: למרות שמועד מסירת הדירה יכול להיות כמה שנים קדימה, מועד בקשת השינויים וכן בחירת החומרים לדירה יהיו בשלב מאד מוקדם, לעיתים, לפני התחלת הבניה. לכן, כבר בעת הרכישה יש לבדוק מה לוח הזמנים של הקבלן המבצע ובמידת הצורך לדון על זה.

 

איך להימנע מ"הפתעות" לאורך התהליך?

 

כיום, חברות קבלן רבות מציעות שירותי שינויים דיירים, אך אלו לרוב מוגבלים מבחינת היקפם ויכולותיהם. בפועל, אתם מקבלים זמן מועט מול נציגת הקבלן, המוקדש בעיקר לסידורים בירוקרטיים ופחות לתכנון ועיצוב אישי של דירתכם. לכן, יש לבדוק את הנושא מראש כבר במעמד חתימת החוזה. כדאי לדון על השינויים והתוספות שאתם מבקשים כחלק מהמשא ומתן במחיר הדירה ולעגן אותם בחוזה הרכישה. אלו שאלות שמומלץ לשאול מראש:

·       מה כולל שירות שינויי דיירים?

·        מהי עלות תוספת שעת עבודה מול נציגת שינויי דיירים?

·        מהי עלות עבור תוספת יועצים במידה ומעוניינים בשינויים גדולים?

·        מה המחירון לפיו מתומחרים השינויים (יש לקחת בחשבון שהמחירון צמוד מדד ועם תוספת מע"מ)

·        מתי מועד הגשת השינויים מיום הרכישה?דירת קבלן מעוצבת

דירת קבלן בפתח תקווה - צילום: יונתן תמיר מעצבת שותפה: מירי בן חיים סטיילינג לצילומים: סטודיו - מלי קאי


לסיכום:

 

רכישת דירת קבלן מציעה יתרונות רבים הן מבחינה כלכלית והן מבחינה פרקטית. תהליך הרכישה יכול להיות מרגש ומהנה. לקבלת החלטות נכונות לאורך כל הדרך- תפעלו בצורה מושכלת, תבדקו מראש את הדברים. אנו מזמינות אתכם להתייעץ איתנו.

 

חשוב לדעת: המידע אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי או מקצועי.

 

ליעוץ מקצועי מוזמנים לצור עמנו קשר


 
לקריאה נוספת:


コメント


bottom of page