top of page

עיצוב מטבח מיוחד: המדריך לתכנון נכון וחכם

ככה תעצבו את מטבח החלומות שלכם


פנטזתם על מטבח חדש? עכשיו הגיע הזמן להגשים את הפנטזיה. אספנו לכם את השלבים הראשונים החשובים בדרך למטבח המושלם עבורכם. עיצוב מטבח הוא לא רק תכנון המקום בו נבשל, אלא גם מרכז הבית בו אנחנו מבלים רוב הזמן עם המשפחה והחברים. לכן חשוב בעיצוב מטבח לתת הרבה מחשבה נכונה וחכמה שתתאים להתנהלות שלכם ביום יום.


המטבח הוא המקום השני שאנחנו פוקדים בבית אחרי שאנחנו קמים. זה המקום הראשון שאנחנו פוקדים כאשר אנחנו חוזרים מהעבודה. זה המקום שמאגד את כל המשפחה יחד. זה המקום שנותן תחושה של בית. כדי שבאמת נוכל ליהנות מהמטבח שלנו יש כמה דברים שכדאי לנו לדעת לפני שהולכים לחברת המטבחים.


עיצוב מטבח
עיצוב מטבח צילו: יונתן תמיר

עיצוב מטבח - צילום: יונתן תמיר


איך ניגשים לעיצוב מטבח?

המטבח בנוי מכמה מרכיבים: תשתיות, אחסון ומוצרי חשמל. את התשתיות למטבח נצטרך לתכנן יחסית בשלבים הראשונים של השיפוץ / בניית הדירה. לטובת תכנון התשתית נצטרך לדעת מה המבנה הכללי של המטבח. הדרך הטובה ביותר לתכנון נכון של האחסון היא לעשות רשימה מה נרצה לאחסן, כמה ואיפה. לאחר מכן כדאי שיהיה לנו מושג כללי על אביזרי החשמל שנרצה לשלב במטבח, התשתיות שהם דורשים והגודל המשוער שלהם. כל אלו יסייעו בתכנון המתווה הכללי של המטבח.

לאחר מכן נבחר את חומרי הגמר בהתבסס על העדפות האישיות שלנו, רמת התחזוקה שאנו מוכנים להשקיע בניקיון והשמירה על המטבח וראייה לטווח ארוך. זאת מאחר ואנו לא מחליפים מטבח כל כמה שנים אלא משקיעים בו לטווח ארוך.


שלבים לתכנון ועיצוב מטבח בדירת קבלן:

1. הגדירו תקציב שתואם את היקף השיפוץ:

לפני שמתחילים לתכנן, חשוב להסתכל בראייה גדולה על מגוון הדברים שנרצה לרכוש ו/או להשקיע בהם במסגרת השיפוץ. האם נצטרך לרכוש מכשירי חשמל חדשים? האם יש עוד עבודות בבית שנרצה לבצע מלבד המטבח עצמו? עבודות חשמל? גבס?


2. הגדירו את הצרכים שלכם:

המטבח מיועד לשרת כמה אנשים במקביל ולהיות מיועד לכולם כך שתתאפשר תנועה נוחה בין האזורים השונים. להתאים את מיקום הפונקציות לגבהים השונים של בני הבית. כמה אנשים מתנהלים בו זמנית במטבח? כמה אנשים יושבים לאכול ביום יום? כמה אנשים יושבים לאכול בארוחות גדולות? וודאו שיש לכם מספיק מקום לאחסון כל כלי המטבח, כלי האוכל ואחסון המזון. חשוב לתכנן בעיצוב מטבח חלוקת אזורים נוחה לתפעול. מה שנקרא משולש הזהב: משולש העבודה הכולל את הכיור, הכיריים והמקרר.


3. בחירת חומרים בעיצוב מטבח:

בתהליך עיצוב מטבח נבחר בחומרי גמר שמתאימים את אופן תחזוקת המטבח. האופן בו אתם אוהבים לשמור ולנקות את המטבח. החומרים צריכים להיות עמידים, קלים לניקוי ולהתאים לסגנון העיצוב שלכם. הארונות והמגירות הם חלק נכבד מאחסון המטבח. חשוב לבחור ארונות איכותיים בעלי מנגנון פתיחה וסגירה נוח. לשים לב לגודל וסוג הידיות שנבחר, שיהיו נעימות למגע.

גם את השיש נבחר כבר בשלב הראשוני של עיצוב המטבח מכיוון והבחירה בו משלימה לנו את בחירת החומרים הכללית לעיצוב המטבח. זאת למרות שהוא מותקן בשלב האחרון.

יש לקחת בחשבון כי מדובר במשטח גדול והנוכחות שלו צריכה להשתלב עם הריצוף והחיפוי שנבחר.

כמו כן יש לקחת בחשבון כי לרוב הדוגמאות שאנו רואים באולמות התצוגה הן קטנות וייתכן כי במשטח עבודה גדול נקבל מראה שונה. בעת ביצוע הזמנת השיש נצטרך לתת כבר מידות של הכיור והכיריים ולכן כדאי לדעת את גודלם מראש. בנוסף צריך לחשוב על חיפוי הקיר ומפגש החיפוי עם השיש. במידה ונבחר לעלות עם השיש על גבי הקיר ניקח בחשבון שייתכן ואריחי החיפוי בהם נשתמש יצטרכו להיות חתוכים. מומלץ לבצע פריסה עקרונית של אריחי החיפוי כדי להימנע מהפתעות.


עיצוב מטבח
עיצוב מטבח צילום: מרווה הרוש

4. תכנון תאורה

תכנון תאורה במטבח מתחלק לשני חלקים: תאורה פוקנציונאלית שמאירה לנו את משטחי העבודה ותאורת אווירה שמוסיפה לתחושה הכללית שלנו כחלק מהעיצוב. בנוסף תאורת אווירה יכולה לשמש כתאורת לילה.


5. סגנון עיצוב מטבח

ישנם כמה סוגי סגנונות לעיצוב המטבח. הדבר הכי חשוב זה לבחור סגנון או שילוב סגנונות שתואם את הסגנון והטעם האישי שלכם. שילוב מגוון של צבעוניות, וחומרים יכולים לייצר סגנון ואישיות ייחודיים לעיצוב המטבח שלכם. בחרו אביזרים שאתם אוהבים ומייחדים אתכם. בצעו מחקר מעמיק על סגנונות עיצוב שונים, חומרים וטרנדים חדשים בתחום עיצוב המטבחים.


דגשים נוספים:


התייעצו עם מעצבת פנים מומלצת שתוכל לעזור לכם לתכנן את המטבח המושלם עבורכם.


השוו מחירים לפני שסוגרים הזמנה


זכרו גם להנות מהתהליך! עיצוב מטבח הוא פרויקט מרגש שיכול לשדרג משמעותית את איכות החיים שלכם.

תכנון נכון וחכם יאפשר לכם ליצור מטבח יפה, פונקציונאלי ונוח לשימוש, שתהיה לכם בו הנאה רבה במשך שנים רבות.


לקריאה נוספת:


תכננתם - הרווחתם!

לקראת עיצוב מטבח? שיפוץ מטבח?
Hozzászólások


bottom of page