top of page

המדריך לבחירת אריחים לחדר אמבטיה

איך מתכוננים לבחירת אריחים לחדר אמבטיה?

חדר האמבטיה עבר הרבה תפניות ושינויים בשנים האחרונות. זה אחד האזורים הכי שימושיים בבית וגם אחד המושקעים. מאחר ומדובר בחדר מאד פעיל כדאי לבחור בחומרים שקל לנו תחזק אותם מבחינת שימוש ומבחינת ניקיון. כל בית מתנהל בצורה שונה ומעבר לבחירה העיצובית יש לוודא כי הבחירה שלנו גם פרקטית.


במאמר זה, נספק לכם מידע כיצד לבחור אריחים לחדר האמבטיה שלכם, תוך התחשבות בסגנון העיצוב, בגודל החלל, בתקציב ובאופן השימוש בחדר.


1. בחירת סגנון לעיצוב חדר אמבטיה

בחירת אריחים לחדרי אמבטיה מתחילה ראשית בבחירת סגנון עיצוב שאליו יתאימו כל החומרים שאנו נבחר. זה לא חייב להיות סגנון מוגדר אלא קווים מנחים שהצבעים והחומרים יראו טוב יחדיו בסיום. ישנם כמה סגנונות עיצוב מוכרים:

  • קלאסי - מאופיין בצבעים ניטרליים ועיצוב עדין שנשאר אהוב במשך הרבה שנים

  • מודרני - קווים נקיים, צורות גאומטריות וצבעים עזים.

  • כפרי - חומרים טבעיים כמו אבן ועץ, חזיתות דלתות עם מסגרות, נותן אווירה חמימה ונעימה.

  • מינימליסטי - מראה נקי, ללא דוגמאות ועיטורים, מתאים לחללים קטנים.


טיפ: בחדרים קטנים מומלץ לבחור באריחים בגוונים בהירים ובאריחים גדולים ליצירת תחושת מרחב. בחדרים גדולים ניתן לבחור באריחים כהים יותר או באריחים קטנים יותר וליצור מראה ייחודי.


2. איך נדע גודל מומלץ לבחירת אריחים לחדר אמבטיה?

בעיצוב מקלחת נגדיר את האריחים בחדר בהתאם לגודל החלל, גודל המקלחון וזוויות השיפועים. תכנון נכון של השיפועים ימנע גלישת מים מתחום שטחי המקלחון. כאשר אנו נמצאות באולם התצוגה נשתדל לבחור באריחים גודל המאפשר לבצע את המקלחון עם מינימום חיתוכים וכך לקבל מראה נקי ואסתטי. במידה ויש במקלחת נישה לסבונים / מדף / ספסל ישיבה נזכור לקחת אריחים ספייר מאחר ואזורים אלו דורשים חיתוכים מרובים.


3. חשיבות אופן השימוש בבחירת אריחים לאמבטיה

בבחירת אריחים לחדר אמבטיה יש לקחת בחשבון את אופן השימוש ותדירות הניקיון והתחזוקה. האריחים צריכים להיות עמידים בפני מים, לחות, שחיקה וחומרי ניקוי. ודאו שהאריחים שאתם בוחרים מתאימים לתנאים בחדר האמבטיה שלכם.


טיפ: בהמשך נעזר בדוגמיות קרמיקה לאמבטיה שנבקש מהספקים בכדי לראות את החומרים אחד ליד השני. בנוסף נוכל לקחת את הדוגמיות ולמקם בחדר המבוקש ולראות איך החומר נראה בתאורה הקיימת אצלנו בבית, בניגוד לתאורה הקיימת באולם התצוגה.


4. איך נדע כמה אריחים להזמין?

אריחים כידוע עשויים מחומר שביר. לכן כאשר נבצע בחירת אריחים לאמבטיה מהספק של האריחים, ניקח בחשבון כמות מסוימת של אריחים ספייר פעמיים. למה פעמיים? כי הכמות הראשונה של האריחים תהיה עבור הביצוע עצמו. במידה ובהובלה או בהתנהלות בדירה או ביישום על הקיר נשברו אריחים. הכמות השנייה תהיה לשימוש אישי שלנו בהמשך. במידה וחלילה ישנה נזילה / החלטנו להחליף ברז/ יש סדק יהיו לנו אריחים נוספים לשימוש.


ארון ואריחים בחדר אמבטיה
ארון ואריחים בחדר אמבטיה

דירת קבלן בהוד השרון - צילום: מירב פלברג מעצבת שותפה: מירי בן חיים סטיילינג לצילומים: סטודיו - מלי קאי


טיפים חשובים:

  • המנעו מבחירה של דוגמאות טרנדיות שימאסו עליכם והעדיפו דוגמאות גאומטריות על זמניות

  • וודאו שהגוונים תואמים את יתר הצבעים שתרצו לשלב בחדר הרחצה

  • הקפידו לבחור אריחים מונעי החלקה באזור המקלחת

  • השתמשו בשילוב אריחים דקורטיביים כדי לשלב ייחודיות ואווירה נעימה

  • התייעצו עם מעצבת פנים לקבלת סיוע בבחירת האריחים

לסיכום

בחירת האריחים הנכונים לחדר האמבטיה היא תהליך חשוב הדורש מחשבה ותכנון. על ידי התחשבות בסגנון העיצוב, בגודל החלל, בתקציב ובאופן השימוש, תוכלו לבחור אריחים שיהפכו את חדר האמבטיה שלכם למרחב נעים, פונקציונלי ומזמין.


לקראת עיצוב או שיפוץ מקלחת?

אריחים במקלחת
איך לבחור אריחים למקלחת

דירת קבלן בפתח תקווה - צילום: יונתן תמיר מעצבת שותפה: מירי בן חיים
Comments


bottom of page